Venkovní  žaluzie

Pasivní  domy  získávají  stále  větší  význam  a tendence  ke  zvýšení  skleněných  ploch  v  budovách  může vyvolávat problémy, týkající se nadměrné spotřeby energie. Únik tepla v zimě a nežádoucí vzrůst tepla v létě přispívá ke zvýšení provozních nákladů - na topení v zimě a chlazení v létě.  Vznikají tak problémy s údržbou tepelného pohodlí v místnosti a zaručením vhodného mikroklimatu.Důležitou otázkou je plánování použití  protisluneční clony jako jsou venkovní žaluzie již od fáze projektování budovy s ohledem na hlavní funkce, které má plnit.  V  tomto  ohledu  je  důležité  mít  na  paměti,  že účinnost  systému  záleží  na  použití  -  v  exteriéru  nebo  v interiéru budovy. Výhodou systémů instalovaných v exteriéru je možnost odrazu světla již před sklem. Díky tomu předokenní žaluzie přirozeně chrání  místnost  budovy  před nadměrným  přehřiváním  a omezují  používání  klimatizace  což  zároveň  přispívá  ke snížení provozních nákladůbudovy. Instalace uvnitř budovy zajišťuje především optickou pohodu, ale nemá výrazný vliv na snížení teploty. Použití okenní žaluzie rovněž  umožňuje  získání vhodného vyvážení světla a stínů, což minimalizuje odrazy světel  na  obrazovkách  a  zlepšuje  pohodlí  práce. Pokročilé řešení a široký výběr hliníkových žaluzií nabízených společností ALMONTA zajišťují  efektivnější  využití sluneční  energie.  Bohatý výběr  barev  konstrukcí  a  lamel  výrazně zdůrazňí individuální charakter každé fasády a zároveň uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

 

Katalog ke stážení: Fasádní žaluzie.pdf   

 

HLINÍKOVÉ VENKOVNÍ ŽALUZIE C 50

Žaluzie C 50 na rozdíl od tradičních řešení na trhu, má zvýšenou tuhost lamely, což umožňuje  použití jak uvnitř, tak vně. Plynulé nastavitelný náklon umožňuje libovolně nastavit intenzitu světla podle individuálních potřeb, čímž se zlepší komfort místnosti. Lze ovládat jednotlivě nebo ve skupinách

Technické parametry

- Lamela ve tvaru  C, tloušťka 0,4 mm, šířka 49 mm

- Minimální výška boxu (hranatý nebo oválný)

- lanka nerez v plastu průměr 2,5 mm

- žebříky a vytahovací pásky z vláken polyestéru 

- Široká škála barev

- Pohon ruční (klikou) nebo elektrikou

- Maximální rozměry interiér: šířka 3 m, výška 3 m

- Maximální rozměry exteriér: šířka 2,5 m, výška 2,5 m 

- Používání exteriér a interiér.

 

 

HLINÍKOVÉ VENKOVNÍ ŽALUZIE C 80
 

Žaluzie C80 je nejvíce populární řešení mezi všemi žaluziemi. Každá lamela je na okraji ukončena ve tvaru O, což zajišťuje její zvýšenou tuhost. Plynule nastavitelný náklon umožňuje libovolně nastavit intenzitu světla podle individuálních potřeb, čímž se zlepší komfort místnosti. Krycí box hranatý nebo oválný.

Technické parametry

- lamela  tvaru C, tloušťka 0,42 mm, šířka 80,4 mm
- krycí box tloušťka 1,2 mm nebo 2,0 mm
- žebříky a vytahovací pásky aramidová vlákna
- vodící lišty a box hranatý (standard systém)
- vodící lišty kulate (samonosný systém)
- široká škála barev
- pohon ruční (klikou) nebo elektrikou 
- maximální rozměry: šířka 4,5 m, výška 5 m 
- použití  exteriér

 

HLINÍKOVÉ VENKOVNÍ  ŽALUZIE  C 90

Díky unikátnímu tvaru lamel žaluzie Z90 má schopnost téměř úplného uzavření což není možné dosáhnout běžným tvarem lamel. Plynule nastavitelný náklon lamel umožňuje libovolně nastavit intenzitu světla podle individuálních potřeb a tím zlepšuje komfort v místnosti. Lamely mají vlisované gumové těsnění které snižuje hluk z exteriéru při uzavření lamel. 

Technické parametry

- kazeta čtvercová nebo zaoblená

- lamela tvaru Z, tloušťka 0,42 mm, šířka 92,5 mm 
- možnost úplného zatmění

- vodící listy hranaté nebo zaoblené (samonosný systém)

- žebříky a pásky systém Hagofix 
- široká paleta barev 
- pohon ruční (klikou) nebo elektrickou 
- maximální rozměry: šířka 4,5 m, výška 4,5 m nebo šířka 3,2 m, výška 5m 
- použití exteriér

 

 

venkovní žaluzie na fasádu

Krycí box žaluzií

Krycí box je vyroben z hliníkového plechu o tloušťce 1,2 mm nebo 2,0 mm. V závislosti na konfiguraci může být namontován do jakéhokoliv řešení fasády. K dispozici je také box oválný, Tento systém je určen pro použití na fasádě budovy včeně oválných nosných lišt.
    

pro zvětšení klikni na obrázek

 hliníkové žaluzie, hliníkové lamely     Venkovní žaluziehliníkové venkovní žaluziefasádní žaluzie venkovní hliníkové žaluzieFasádní hliníkové žaluzieHliníkové žaluzie AlmontaVenkovní žaluzieHliníkové žaluzieNávrh a montáž venkovních žaluziízastínění oken