Slunolamy horizontální, vertikální

Slunolamy výhody:

Hliníkové slunolamy zvyšují komfort a snižují spotřebu energie. Mohou přispět ke snížení investic do klimatizačního zařízení a elektrických spotřebičů, jakož i zlepšení vzhledu budovy.
 
Stínění oken před přímým slunečním světlem není nový objev, protože sluneční clony v různých formách jsou k dispozici po celá staletí. 
Sluneční clony jsou vyrobeny z pevných a odolných materiálů. Hlavním účelem instalace slunolamů  je snížit hromadění tepla v budově, což eliminuje oslnění v létě, jakož i přijímání  denního světlá v zimě. Vezměme si následující výhody:
 
Slunolamy poskytují významné úspory nákladů spojené s požadavky na klimatizace; takže můžete použít menší a levnější klimatizační zařízení,
Natočením lamel slunolamů umožňuje používat více přirozeného světla, čímž se sníží použití umělého osvětlení; taktéž, eliminujete zastínění např. pomocí drahých tónovaných skel v oknech. Toto všechno umožní pohodlí a produktivitu zaměstnance díky zvýšenému  přirozenému světlu v místnosti,
Pasivní sluneční clony po instalaci jsou bezúdržbové,
Slunolamy umožní snížen vysoké poptávky po elektřině; v budově,  mohou být instalovány  menší a levnějších jističe, protože spotřeba energie je mnohem nižší. Slunolamy generují v letité pevně úspory  zvýšením množství denního světla
 
Pomocí vnějších  slunolamů přivedením přirozeného světla do budovy můžete dále snížit energii potřebnou k výrobě umělého světla. Vnější slunolamy jsou, tradičně horizontálně namontovány v souladu s projektem do vzdálenosti přibližně 1,2 m od předního okna. Slunolam o délce 1/3 výšky okna - umožňuje stejné množství zastínění jako  tónovaná skla. V tomto provedení, je  světlo vedeno skrz horní 1/3 části okna.

 

Letak Slunolamů Sunbreaker

SUNBREAKER CLIP

slunolam horizontální
slunolam pevný

protidešťové žaluzie

            C 115                                                  C 160                                               Z154

 

SUNBREAKER CLIP

se skládá s lehkých odolných lamel které jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Tento systém může sloužit jako ochrana před sluncem stejně jako dekorativní část budovy. Dostupné typy lamel umožňují rychlou a bezproblémovou instalaci a širokou škálu použití výrobku.Sunbreaker Clip je dostupný se třemi typy lamel: C 115, C 160 a Z 154.

Vlastnosti:

 • lehké a odolné lamely z extrudovaného hliníku
 • použití hliníkového vodítka a distance umožňuje rychlou montáž bez nutnosti použít speciální nářadí
 • fixní úhel lamel
 • tři typy lamel na jednom držáku zajistí velkou univerzalnost systému
 • distanční profily umožní nastavit vzdálenost mezi lamelamy aby systém vyhovoval místním potřebám a povětrnostním podmínkám
 • barevné provedení v jakékoliv RAL

Konstrukce barva RAL

elektrický pohon - ne

ruční pohon - ne

maximální délka lamel 7 m

maximální výška bez napojení 7 m

aplikace vnější

schopnost změnit úhel lamel ne

 

Katalog ke stažení:  

                      Technický list Sunbreaker Clip.pdf

 

 Slunolam Sunbraker 210-300-400

fixní hliníkový slunolamslunolam SB210

                     Lamela typ B                                                             Lamela typ A

 

 

 SLUNOLAM SUNBREAKER 210

Systém Sunbreaker je vysoce učinný vnější stínicí systém který může sloužit i jako dekorační část budovy. Lamely a vodící lišty jsou vyrobemy z tenkostěnného protlačovaného hliníku což činí celou konstrukci lehkou a přitom velmi odolnou. Sunbreaker 210 je mobilní systém s rozsahem otáčení lamel od 0°do 90° jak ve vertikální tak horizontální poloze. Sunbreaker je způsob jak učinit budovu více architektonicky atraktivní a ziskat úspory snížením spotřeby energie a klimatizace.
Vlastnosti:
 • konstrukce z extrudovaného hliníku
 • šířka lamel 210 mm
 • dva typy lamel šírky 210 mm
 • typ A je určen pro horizontální povrchy. Vzhledem ke speciálnímu tvaru lamely která v uzavřeném stavu zabraňuje pronikání vody při dešti
 • typ B je určen k zastínění vodorovných a svislích ploch ( prosklené fasády, pergoly, stěny). Nože typu B jsou dodávaný i jako pevné neotáčivé, lamely jsou uchyceny pomoci speciálních držáků z exdrudovaného hliníku a umožňují polohování lamel v úhlu 0-15-30-45-60°.
 • lehká hliníková konstrukce pro pevnost a odolnost
 • rozsah otáčení lamel od 0 do 90°
 • konstrukce dle RAL
 • otáčení lamel elektricky i ručně
 • maximální šířka 4 m
 • maximální výška 6.02 m

 

 SLUNOLAM SUNBREAKER  300 - 400

hliníkový vertikální slunolam

SUNBEAKER 300-400 je typ systému ochrany před sluncem který je instalován na fasádě k ochraně velkých prosklených ploch které jsou vystaveny nadměrnému slunečnímu záření. Moderní design slunolamu slouží jako dekorativní prvek fasády. Lamely a vodící lišty jsou vyrobemy z tenkostěnného protlačovaného hliníku což činí celou konstrukci lehkou a přitom velmi odolnou. Sunbreaker 300/400 je mobilní systém s rozsahem otáčení lamel od 0°do 120° což umožní zvolit správnou úroveň zastínění a tím řídit přístup světla do interéru. Sunbreaker 300/400 může výrazně zlepšit energetickou bilanci budovy. Optimálně navržené řešení umožní zastavení o 80% slunečního záření, což umožní snížení spotřeby energie z klimatizace dokonce až o 30%.

Vlastnosti:

 • konstrukce z extrudovaného hliníku
 • eliptické lamely šířky 300 a 400 mm
 • možnost modulové instalace
 • ovládání lineárním motorem
 • instalace na fasádu
 • nehlučný provoz díky ložiskům ve vodících lištách
 • maximální šířka modulu 4,5 m 
 • maximální výška modulu 7.0 m
 • aplikace extern

Technický list Sunbreaker 300 

Technický list slunolam Sunbreaker 400

 

 

Protidešťové žaluzie typu Z a C:

Moderní budovy vyžadují  nejen dokonalé provětrání a výměnu vzduchu, ale také přístup vzduchu a zakrytí klimatizačních jednotek a technologií. K tomu slouží protidešťové žaluzie typu C a Z aplikované ve vertíkální poloze zajistí nejen dokonalou průvzdušnost fasády, ale zároveň můžou tvořit velice zajímavý estetický prvek fasády. Tento typ lamel snižuje tepelnou zátěž od slunečního záření tam kde je potřeba regulovat teplotu na nízké úrovni. Hliníkové žaluzie typu C lze použít jak v horizontální tak vertikální poloze. Žaluzie jsou vyrobeny z protlačovaného hliníku jejich tvar, šiřka a tloušťka stěny zaručuje velmi odolnou lehkou konstrukci. Speciální tvar žaluzií a držáků umožní rychlou montáž zacvaknutím lamely do držáku. Držáky lze uchytit přes systémové lišty nebo přímo na nosnou konstrukci. Barevné provedení: paleta RAL, anodizace (elox) 20-25um, přírodní hliník. Venkovní slunolam vytvořený z lamel typu F vyrobený z hliníkových lamel šířky 84 mm jedno nebo dvoustranně barvených o síle 0,60 mm. Sklon lamel 20°, 30°-45°-60° je dán různou volbou nosníků vyrobených ze slitiny hliníku o síle 1,00 mm předbarveného bíle nebo tmavě z obou stran. Ideální ekonomická varianta pro obklady a stínění budov, zakrytí technologických zařízení. Systém lamel může být montován horizontálně nebo vertikálně.

 
    
 Katalog ke stažení: Lamely C-Z.pdf
                               Slunolam typ F.pdf
                            
                                    Ukázky realizací pro zvětšení klikni na obrázek:

Slunolam Almonta      slunolam fixnívertikální slunolam lamely typu ZLamely otočnéslunolam hliníkový horizontálníhliníkový slunolam vertikální

                                                                                                                               

 

 

Sunbreaker

Systém Sunbreaker je vysoce účinný vnější stínicí systém, který může sloužit i jako dekorační části budovy. Čepele a vodicí lišty jsou vyrobeny z tenkostěnného protlačovaného hliníku, což činí celý konstrukce lehké a přitom odolné. Sunbreaker je mobilní systém s rozsahem otáčení kotouče od 0 ° do 90 °; to může být stanovena jak horizontálně, tak i vertikálně. Sunbreaker je perfektní způsob, jak učinit budovu více architektonicky atraktivní a pro snížení spotřeby energie z klimatizace.